Oprava mostu si v Příbrami vyžádá dopravní omezení

2021-07-02 07:53:39 Autor: Město Příbram, Eva Švehlová, DiS. ©

Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) coby správce komunikace v nedávné době zajistilo stavební práce na kruhovém objezdu u Dolejší Obory. Nyní bude ŘSD realizovat opravu mostu přes Příbramský potok, tedy na výjezdu do Plzeňské ulice.

Příbram, Příbramsko - Celý článek

(Foto Město Příbram, Eva Švehlová, DiS.)

Vlastníkem komunikací I. třídy je stát a správu zajišťuje ŘSD. V našem městě je takových komunikací řada a patří mezi ně například také zmíněná okružní křižovatka, ulice Plzeňská, Milínská... Toto rozdělení komunikací pro město znamená, že
u silnic ve správě ŘSD nemůže zajistit nebo významně ovlivnit jejich opravu.

„Od příštího týdne začnou dle našich informací stavební práce na mostu přes Příbramský potok. Termín realizace je od 5. července do 14. listopadu s tím, že práce budou probíhat po etapách, kombinovaně při částečné i plné uzavírce,“ uvedl k plánům ŘSD starosta města Jan Konvalinka.

Zmíněné práce omezí provoz veškeré autobusové dopravy, jejíž trasa je běžně vedena z kruhového objezdu směrem na náměstí T. G. Masaryka a dále do Jiráskových sadů. Po dobu uzavírky pojedou linky MHD obousměrně po objízdné trase ulicí Evropskou a Jineckou. Nebudou obslouženy zastávky "Příbram, nám. T. G. M." a "Příbram, Jiráskovy sady". Náhradní zastávka bude zastávka "Příbram, Fibichova".

Eva Švehlová, DiS.,
tisková mluvčí