Zloděj kradl, co se dalo

2020-10-30 09:17:32 Autor: PČR, por. Bc. Monika Schindlová, DiS. ©

Minulý týden obvinili kriminalisté 29letého muže z krádeže. Dne 21. října odcizil v příbramské prodejně pánské triko, dvoje tepláky a svetr.

Příbram, Příbramsko - Celý článek

(Ilustrační foto archiv)

Věci si vzal do zkušební kabinky a část si oblékl na sebe, část dal do tašky. Při opouštění obchodu ho však zastavila prodavačka a po vzájemné slovní výměně jí kromě svetru oblečení vrátil. Svetr nakonec musel vydat policistům, kteří ho následně zadrželi. Obviněný uvedl, že chtěl ukradené věci prodat a za utržené peníze si koupit něco k jídlu. Jedná se o recidivistu, který byl několikrát souzen a trestán.

Dotyčný je opravdu nepoučitelný, o pět dní později vnikl do bytového domu v Příbrami. Po třetí hodině ranní vzbudila jedna z obyvatelek objektu svého manžela, že slyší nějaké rány ze sklepních prostor. Muž pak ve sklepě načapal zloděje a pokusil se ho zadržet. Ten ale odhodil věci, které měl u sebe, a utekl zadním vchodem. Mimo jiné zahodil i igelitovou tašku, ve které měl krabici s obuví. Jak se ukázalo, policisté 29letého muže pár hodin předtím kontrolovali a uvedenou tašku s obuví u něj viděli. Navíc zcela odpovídal popisu. Hlídka u něj po zadržení provedla orientační zkoušku ke zjištění přítomnosti drog, test byl pozitivní na amfetamin.

Muž má na svědomí i zářijové vloupání do jedné administrativní budovy v Příbrami. Při prohledávání dvou kanceláří poškodil panel elektrického topení, kancelářský stůl a zásuvky, způsobil škodu ve výši 24 tisíc korun. Zcizil zde pouze drobné mince v celkové hodnotě dvou set korun. Dne 26. října kriminalisté zahájili jeho další stíhání pro zločin krádeže, kdy mu hrozí až osmiletý trest pobytu ve vězení.